Koty rasowe

Strona jest poświęcona informacją o kotach, ich rasach i ciekawostka na ich temat

Kot brytyjski krótkowłosy

Rasa kota, której początki wywodzą się od kotów sprowadzonych na Wyspy Brytyjskie przez legiony rzymskie. Wykorzystywali je do walk ze szczurami, legędy tej nie udało się jednak udowodnić. Faktem jednak jest to że te koty wywodziły się od kotów domowych zamieszkujących Wielką Brytanię.

 

Kot perski

Stara rasa kota,zaliczana do grupy długowłosych, w Europie pojawiły się już w XVII wieku.  Waga dorosłego kota 2,5–6 kg Liczba kociąt w miocie 3–4. Usposobienie spokojne, miłe, łagodne, niewielkie talenty łowcze, mało towarzyskie. Woli wylegiwać się na kanapie niż grasować w krzakach. Pochodzą z Iranu, długość życia 12-17 lat.

 

Kot bengalski

Rasa kota pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, powstały w wyniku skrzyżowania dzikiego kota z kotem domowym. Są zaliczana do grupy kotów orientalnych, te koty są bardzo czułe i przywiązane do właściciela, zywiołowę i bardzo ciekawe. Długość życia 9-16 lat.

 

Kot syberyjski

Rasa kota zaliczana do ras półdługowłosych, pochodzą z Syberii co sama nazwa kota na to wskazuje. Panuje przekonanie że koty tej rasy nie uczulają ludzi więc są idalne dla ludzi kórzy chcą mieć kota ale przez alergie na igo śiersć nie moga go mieć. Długość życia 12 lat.

 

Kot singapurski

Jedna z najmniejszych ras kota, ceniona za duże oczy i uszy oraz krótkie futerko

 

 

Login Form

Copyright © 2013-2019. All Rights Reserved.